
Transport Międzynarodowy Słowacja
TRANSPORTCargonite - Transport Międzynarodowy Słowacja. Realizujemy transport FTL oraz LTL w Polsce i Europie.

Transport międzynarodowy Słowacja
Realizujemy transport międzynarodowy na Słowację
Słowacja to państwo śródlądowe bezpośrednio sąsiadujące z Polską. Kraj ten posiada bardzo dużą ilość tras międzynarodowych, dlatego organizacja transportu do tego kraju przebiega w sposób sprawny i bezproblemowy. Organizując transport w relacji ze Słowacją, bierzemy pod uwagę kilka istotnych aspektów:
Transport międzynarodowy z Polski na Słowację
Wykonujemy transport z Polski drogą lądową w kierunku południowej granicy. Z faktu, że Słowacja jest bezpośrednim sąsiadem Polski, transport polega na dostarczeniu ładunku do najważniejszych punktów tranzytowych, jakimi są Warszawa, Katowice, Kraków, Koszyce, Bratysława.
Transport międzynarodowy ze Słowacji do Polski
Transport międzynarodowy ze Słowacji do Polski odbywa się drogą lądową bezpośrednio na teren naszego kraju. W drodze powrotnej ładunek może być dostarczony do punktów tranzytowych w całej Polsce m.in. w Krakowie, Warszawie, Toruniu, Białymstoku, Gdańsku i Gdyni.
Podobnie jak w przypadku transportu towarów drogowego między sąsiednimi krajami, w transporcie towarowym między Polską a Słowacją istotne jest zwrócenie uwagi na wymagane przepisy drogowe, które obowiązują na Słowacji.
Główne miasta na Słowacji:
- Bratysława (stolica kraju, tu znajduje się największy port rzeczny w Europie Środkowej)
- Koszyce
- Preszów
- Żylina
- Nitra
- Banská Bystrica
- Trnawa
Główne porty na Słowacji:
- Port w Bratysławie (znajduje się nad Dunajem, jest to największy port rzeczny na Słowacji i jeden z najważniejszych w Europie Środkowej).
- Port w Komárnie (leży na granicy z Węgrami, na Dunaju).
- Port w Štúrovej (położony na Dunaju, niedaleko granicy ze Węgrami).
- Port w Žilinie (położony nad rzeką Váh, jest to ważny port rzeczny dla regionu północno-zachodniej Słowacji).
Porty te służą głównie do transportu towarów masowych, takich jak węgiel, ropa naftowa, zboża, a także innych ładunków drobnicowych.
Najważniejsze ośrodki gospodarcze Na Słowacji:
- Bratysława (stolica kraju i największe miasto, jest centrum przemysłu samochodowego. W Bratysławie znajdują się zakłady produkcyjne takich firm jak Volkswagen, Peugeot, Kia, Jaguar i Land Rover).
- Trnawa (drugie pod względem wielkości miasto Słowacji, słynie z przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego. W Trnawie znajduje się m.in. zakład koncernu Henkel produkujący kosmetyki i środki czystości).
- Nitra (miasto położone w środkowej części kraju, w okolicach którego działa wiele firm przemysłowych, w tym przemysł motoryzacyjny i maszynowy. W Nitrze znajdują się m.in. fabryka Continental).
- Żylina (miasto na północy Słowacji, znane z przemysłu ciężkiego, w tym produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych oraz z przemysłu motoryzacyjnego. W Żylinie znajduje się m.in. zakład koncernu Kia Motors).
- Koszyce (trzecie co do wielkości miasto Słowacji, słynie z przemysłu chemicznego, maszynowego i elektrotechnicznego. W Koszycach znajduje się m.in. zakład koncernu U.S. Steel produkujący stal).
- Martin (miasto położone na północnym wschodzie kraju, znane z produkcji maszyn, urządzeń elektronicznych i z przemysłu chemicznego).

międzynarodowy

Transport Hiszpania

Transport Niemcy

Transport Francja

Transport Belgia

Transport Holandia

Transport Portugalia

Transport Czechy

Transport Luksemburg

Transport Austria

Transport Włochy

Transport Dania

Transport Szwecja

Transport Norwegia

Transport Finlandia

Transport Estonia

Transport Litwa

Transport Łotwa

Transport Węgry

Transport Rumunia

Transport Wielka Brytania

transport wrocław

transport gdańsk

Wycena Transportu
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida S.A
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne
Wypełnij wymagane pola