CARGONITE
Wyceń transport
Usługi
Transport IntermodalTransport Międzynarodowy LTL Transport Międzynarodowy FTLTransport KolejowyTransport MorskiImport - Eksport ChinyObsługa KontenerówOdprawa CelnaMagazynowanieSzkoleniaUsługi Cyfrowe w TSL
Transport
Flota
Branże
News
Przewoźnik
Kariera
Kontakt
Panel
PL
EN
System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE

System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE

NEWS

W świecie zdominowanym przez cyfrową transformację kluczowym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstw staje się zdolność do efektywnego gromadzenia, zarządzania i wymiany danych.

Cargonite

Zintegrowane, bezproblemowe przepływy informacji stają się niezbędne w ramach szeroko pojętej logistyki. Właśnie tu pojawia się konieczność korzystania z systemów BDE (Back Door Extension), które są coraz częściej wykorzystywane w procesach związanych z nowoczesnymi operacjami logistycznymi

Spis treści: 

 • Wprowadzenie

 • Czym jest system BDE?

 • Naczepy z systemem BDE

 • Korzyści ze stosowania systemów BDE

 • Naczepy mega BDE

 • Naczepa coilmulda BDE

 • Rozsuwane portale, drzwi i słupki — elementy mobilne w naczepie BDE

 • Odpowiednie zarządzanie ładunkiem i łańcuchem dostaw

 • Podsumowanie

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Do czego służą systemy BDE, czy systemy BDE są od siebie zależne oraz, czy są kompatybilne z innymi systemami logistycznymi

 • Czym są naczepy z systemem BDE oraz w jaki sposób system BDE wpływa na powierzchnię ładunkową naczepy

 • Jakie są rodzaje naczep z systemem BDE — poruszona zostanie kwestia naczep mega oraz naczep coilmulda wyposażonych w systemy BDE

Czym jest system BDE? 

System BDE jest technologią umożliwiającą efektywną wymianę danych pomiędzy różnymi systemami w firmie. W logistyce oraz transporcie, systemy takie jak zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM), zarządzanie magazynem (WMS), czy planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) zazwyczaj muszą ze sobą współpracować w celu powiązania różnych procesów logistycznych. Systemy BDE służą jako łączniki i koordynatory pomiędzy tymi różnymi systemami, umożliwiając przepływ informacji w sposób płynny, efektywny i bez żadnych zakłóceń. Bez BDE, każdy z tych systemów działałby jako odrębne źródło informacji, co mogłoby prowadzić do błędów, opóźnień i nieefektywności. Systemy BDE zostały także zaimplementowane do naczep, w celu ułatwienia załadunku i wyładunku towarów. 

Naczepy z systemem BDE

Naczepy to kluczowe elementy podlegające transportowi drogowemu, a jednym z rodzajów naczep wykorzystywanych w transporcie nich jest naczepa BDE. Model BDE jest unikalny dzięki wielu specyfikacjom, które go wyróżniają. Wśród różnych typów naczep, istotne miejsce zajmuje naczepa typu mega, a w szczególności naczepa mega BDE. Od niedawna na drogach można spotkać naczepy Cargonite, które wykorzystują system BDE w celu lepszej efektywności zarządzania powierzchnią ładunkową i ułatwienia procesu załadunku i wyładunku ciężkich towarów (szczególnie AGD i mebli) oraz innych rodzajów towarów. Wykorzystanie systemu BDE w naczepie to innowacyjny pomysł, który pozwala efektywniej wykorzystać przestrzeń ładunkową naczepy aż o 28%. Dzięki systemowi BDE w intuicyjny sposób można zadbać o równomierne rozłożenie towaru na naczepie, a tym samym zminimalizuje ryzyko uszkodzenia ładunku, przeciążenia osi pojazdu lub uszkodzenia plandeki.

Naczepa BDE - Cargonite

Korzyści z korzystania z systemów BDE w naczepach

 • Nowoczesne zastosowania — system BDE umieszczony w naczepie pozwala lepiej zarządzać powierzchnią ładunkową oraz zagwarantować bezpieczeństwo dla ładunku podczas transportu.

 • Redukcja błędów — Ręczne wprowadzanie danych jest podatne na ludzkie błędy. BDE automatyzuje ten proces, znacznie redukując możliwość wystąpienia błędów, które mogłyby prowadzić do kosztownych pomyłek. 

 • Rozchylanie tylnego portalu — system, który pozwala znacznie przyspieszyć procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem towarów.

 • Zwiększona interoperacyjność — BDE ułatwia integrację różnych systemów logistycznych (zarówno tych w magazynie, jak i w naczepie).

 • Hydraulicznie podnoszony dach — funkcja, która pozwala na wszechstronny przewóz ponadgabarytowych ładunków, większy dostęp do ładunku lub optymalizacja przestrzeni ładunkowej, co przekłada się na optymalizację transportu.

Naczepy mega z systemem BDE

Naczepa mega BDE to przemyślana konstrukcja, która umożliwia znaczne zwiększenie pojemności ładunku. Z kolei, system BDE pozwala na szybkie i efektywne zarządzanie ładunkiem. Charakterystyka naczepy BDE obejmuje jej unikalne cechy konstrukcyjne, w tym specjalnie zaprojektowane portale BDE. Rozsuwany tylny portal to cecha charakterystyczna dla naczepy BDE. Dzięki temu rozwiązaniu naczepa ta oferuje większą elastyczność podczas załadunku i wyładunku. Aby lepiej zaprezentować możliwość zastosowania systemu BDE w naczepie, stworzono film, który w jasny sposób opisuje etapy przygotowania naczepy posiadającej system BDE do załadunku towarów. 

Naczepa coilmulda BDE 

Naczepa Coilmulda jest specjalnym typem naczepy przeznaczonym do transportu dużych, ciężkich rolek, takich jak cewki stalowe, stąd nazwa (coil — cewka, mulda — naczepa). Cechą charakterystyczną jest obecność głębokiego, okrągłego wyżłobienia — tzw. kieszeni coil — w podłodze naczepy, które służy do stabilizacji cewek stalowych i zapobiegania ich przesuwaniu się podczas transportu. Ponadto, naczepy typu coilmulda są zazwyczaj wyposażone w mocne, trwałe plandeki, które chronią ładunek przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Naczepy typu coilmulda BDE to zaawansowane, specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu, który wymaga transportu ciężkich, okrągłych ładunków. Oferują one wysoki poziom bezpieczeństwa i efektywności wykorzystania przestrzeni ładunkowej w stosunku do gabarytu ładunku. 

Rozsuwane portale, drzwi i słupki — elementy mobilne w naczepie BDE

Kiedy mówimy o otwieranych tylnych portalach, mamy na myśli mechanizm, który umożliwia szeroki dostęp do przestrzeni załadunkowej naczepy, co jest niezwykle pomocne przy załadunku różnego rodzaju towarów. Wyposażenie naczepy często zawiera rozsuwane tylne słupki, które zwiększają bezpieczeństwo ładunku. W przypadku naczep BDE typu firanka, plandeka jest zazwyczaj wykonana z mocnego materiału, dodatkowo wzmacniana metalową siatką, co jeszcze lepiej chroni i stabilizuje przewożony ładunek. Rozsuwane tylne drzwi są kolejną unikalną cechą naczep BDE, zwiększającą ich funkcjonalność i ułatwiającą dostęp do ładunku. System rozszerzenia tylnych drzwi znacznie ułatwia cały proces transportowy. Co jest istotne dla efektywności operacji transportowych — wielkość towaru nie stanowi żadnego problemu podczas wyładunku i załadunku.

Odpowiednie zarządzanie ładunkiem i łańcuchem dostaw

W odniesieniu do łańcucha dostaw oraz operacji logistycznych związanych z naczepami BDE, można stwierdzić, że taki typ naczep jest kluczowy w integracji różnych elementów łańcucha dostaw, umożliwiając efektywne zarządzanie ładunkiem. Informacje o zamówieniach, dostawach, zwrotach i innych elementach łańcucha dostaw mogą być szybko i efektywnie przesyłane między różnymi systemami, co pozwala na efektywne planowanie i kontrolę. W połączeniu z innowacyjną technologią wykorzystującą systemy BDE w naczepach powstaje zautomatyzowany proces dostawy, który opiera się o coraz nowocześniejsze rozwiązania.

Podsumowanie

Naczepa BDE to technologicznie zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie transportu drogowego, które zapewnia bezpieczeństwo, wydajność i elastyczność. Jest ona dostępna w wielu odmianach, w tym jako naczepa typu mega, naczepa plandeka czy mega coilmulda BDE. Wyposażenie naczep BDE takie jak rozsuwane tylne drzwi czy tylne słupki, umożliwiają łatwy załadunek i dostęp do ładunku, a plandeka często wzmacniana jest metalową siatką dla dodatkowej ochrony. Wszystko to sprawia, że naczepy BDE są wszechstronne i dostosowane do różnych potrzeb transportowych. Jako eksperci w branży logistycznej wykorzystujący systemy BDE mamy pełną świadomość potrzeby wykorzystywania tego typu rozwiązań. W celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania zachęcamy do kontaktu.

System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE
Cargonite

System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE

Cargonite

W świecie zdominowanym przez cyfrową transformację kluczowym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstw staje się zdolność do efektywnego gromadzenia, zarządzania i wymiany danych.

Transport Materiałów Niebezpiecznych ADR
Cargonite

Transport Materiałów Niebezpiecznych ADR

Cargonite

Oferujemy przewóz materiałów uznanych przez prawo za niebezpieczne — specjalnie dopasowanymi środkami transportu.

Cykl spotkań z Trans.eu
Cargonite

Cykl spotkań z Trans.eu

Cargonite

W lutym 2023 rozpoczęliśmy cykl spotkań z Trans.eu.

Inteligentne systemy transportowe
Cargonite

Inteligentne systemy transportowe

Cargonite

Inteligentne systemy transportowe mają na celu zwiększenie efektywności, bezpieczeństwa i ekologiczności systemów transportowych, a także poprawę jakości życia obywateli i podróżnych.

Cross trade — definicja i charakterystyka
Cargonite

Cross trade — definicja i charakterystyka

Cargonite

Cross trade to termin często stosowany w logistyce i transporcie międzynarodowym.

Hub logistyczny - transformacja świata logistyki
Cargonite

Hub logistyczny - transformacja świata logistyki

Cargonite

Efektywność i precyzja w zarządzaniu łańcuchem dostaw stały się obecnie kluczowymi elementami sukcesu w branży TSL.

Tranzyt - definicja, rodzaje i przejazd tranzytowy
Cargonite

Tranzyt - definicja, rodzaje i przejazd tranzytowy

Cargonite

Dowiedz się, czym jest tranzyt towarów oraz jakie są rodzaje tranzytu. Artykuł omawia także przewóz bezpośredni i pośredni oraz rolę magazynów tranzytowych. Zdobądź wiedzę na temat tranzytu celnego, WPT oraz procedur TIR i konwencji CMR.

Odprawa celna - definicja, rodzaje, charakterystyka
Cargonite

Odprawa celna - definicja, rodzaje, charakterystyka

Cargonite

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest odprawa celna, jakie są jej rodzaje oraz jak poprawnie powinna zostać wykonana. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

System WMS - charakterystyka, koszt
Cargonite

System WMS - charakterystyka, koszt

Cargonite

System gospodarki magazynowej - czym jest? Ile kosztuje? Jak wybrać odpowiedni? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Dok przeładunkowy - charakterystyka i zastosowanie
Cargonite

Dok przeładunkowy - charakterystyka i zastosowanie

Cargonite

Dok przeładunkowy jest kluczowym elementem w różnych sektorach transportu i logistyki.

Otwieramy oddział w Gdańsku
Cargonite

Otwieramy oddział w Gdańsku

Cargonite

W styczniu 2023 otworzyliśmy oddział Cargonite - Gdańsk.

Cargonite członkiem PISiL
Cargonite

Cargonite członkiem PISiL

Cargonite

W grudniu 2022 staliśmy się członkiem PISiL.

Przewozy towarów - rodzaj towaru a dopasowany transport. Jak wybrać?
Cargonite

Przewozy towarów - rodzaj towaru a dopasowany transport. Jak wybrać?

Cargonite

Przewóz towarów w dzisiejszym świecie jest nieodłącznym elementem działalności wielu firm. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj transportu, który będzie dopasowany do rodzaju przewożonego towaru.

Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?
Cargonite

Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?

Cargonite

Zastanawiasz się nad różnicami między spedytorem a logistykiem? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać kluczowe różnice między tymi zawodami. Dowiedz się, jakie obowiązki mają spedytorzy i logistycy oraz poznaj naszą ofertę pracy w Cargonite!

Modele transportowe wykorzystywane w logistyce. Jakie są?
Cargonite

Modele transportowe wykorzystywane w logistyce. Jakie są?

Cargonite

Logistyka jest kluczowym elementem gospodarki, łączącym różne sektory i umożliwiającym sprawną wymianę towarów na skalę globalną. Aby sprostać zadaniu, branża TSL wykorzystuje modele transportowe, dostosowane do konkretnych potrzeb, wymagań i warunków.

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest
Cargonite

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest

Cargonite

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest. To była już 10 edycja tego wydarzenia.

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club
News

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club

News

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club

ZJAZD KIEROWNIKÓW 2022 Omida Group
News

ZJAZD KIEROWNIKÓW 2022 Omida Group

News

Zjazd Kierowników Omida Group 2022

Razem możemy więcej
News

Razem możemy więcej

News

Cargonite Team pomagamy Ukrainie

Partnerstwo z Spedytor.org
Cargonite

Partnerstwo z Spedytor.org

Cargonite

W styczniu 2022 podjęliśmy współpracę ze Spedytor.org! W ramach współpracy opracujemy cykl artykułów o bezpieczeństwie w transporcie.

CARGONITE Logo
PL
EN
Lokalizacja

Tęczowa 13, 53-601 Wrocław, PL

Copyright © CARGONITE 2024. Designed & Developed by AppClever. Wszelkie prawa zastrzeżone
Szybkie zapytanie
Szybkie zapytanie
Wyceń transport
lights at night
Konsultacja z doświadczonym spedytorem

Szybkie zapytanie

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Cargonite Spółka z .o.o

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Cargonite telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Wypełnij wymagane pola

Prześlij formularz
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Cargonite Spółka z o.o. Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: ul. Tęczowa 13, 53-601 Wrocław, przez e-mail: rodo@cargonite.pl lub telefonicznie: +48 453 019 266. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

CARGONITE

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce Kontakt.

OK

Przeglądając tę stronę zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności

OK