CARGONITE
Wyceń transport
Usługi
Transport IntermodalTransport Międzynarodowy LTL Transport Międzynarodowy FTLTransport KolejowyTransport MorskiImport - Eksport ChinyObsługa KontenerówOdprawa CelnaMagazynowanieSzkoleniaUsługi Cyfrowe w TSL
Transport
Flota
Branże
News
Przewoźnik
Kariera
Kontakt
Panel
PL
EN
Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?

Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?

NEWS

Zastanawiasz się nad różnicami między spedytorem a logistykiem? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać kluczowe różnice między tymi zawodami. Dowiedz się, jakie obowiązki mają spedytorzy i logistycy oraz poznaj naszą ofertę pracy w Cargonite!

Cargonite

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie globalna gospodarka rozwija się w zawrotnym tempie, zarządzanie łańcuchem dostaw i logistyką odgrywają kluczową rolę w skutecznym funkcjonowaniu firm. Spedytor i logistyk są dwoma zawodami, które są niezwykle istotne w tym obszarze. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu tym zawodom; zrozumiemy, czym się zajmują i jakie są między nimi różnice.

Spedytor — jak wygląda praca spedytora?

Spedytor to profesjonalista odpowiedzialny za organizację i koordynację procesów transportowych w ramach łańcucha dostaw. Jego głównym zadaniem jest skuteczne zabezpieczanie i realizowanie transportu towarów od punktu początkowego do punktu docelowego. Spedytor współpracuje zarówno z klientami, jak i z innymi uczestnikami łańcucha dostaw, takimi jak przewoźnicy, agencje celne czy magazyny. Jego główne obowiązki obejmują:

 1. Planowanie transportu: Spedytor analizuje wymagania klienta i dostępne środki transportu, aby zaplanować optymalną trasę i sposób dostarczenia towarów.

 2. Wybór przewoźników: Spedytor dokonuje selekcji odpowiednich przewoźników, biorąc pod uwagę takie czynniki jak koszty, terminowość i jakość usług.

 3. Organizacja transportu: Spedytor zajmuje się koordynacją procesów związanych z transportem: przygotowaniem dokumentów przewozowych, monitorowaniem przesyłek oraz rozwiązywaniem ewentualnych problemów i opóźnień.

 4. Negocjacje: Spedytor negocjuje warunki transportu i umowy z przewoźnikami oraz innymi dostawcami usług logistycznych, dążąc do uzyskania jak najlepszych warunków dla klienta.

Zakres obowiązków spedytora, jakie są zadania spedytora transportu w codziennej pracy?

Praca spedytora to organizacja i koordynacja transportu towarów. Spedytor planuje trasę, wybiera przewoźników, przygotowuje dokumenty przewozowe i monitoruje przesyłki. Musi rozwiązywać problemy, utrzymywać kontakt z klientami i przewoźnikami. Znajomość przepisów i umiejętność komunikacji są ważne na tym stanowisku. Podsumowując, praca spedytora jest dynamiczna i pełna wyzwań, jednak pozwala na ciągły rozwój oraz charakteryzuje się swoją stabilnością na rynku pracy w Polsce.

Na czym polega praca spedytora transportu drogowego?

Praca spedytora transportu drogowego polega na planowaniu tras, wyborze przewoźników, organizowaniu transportu, monitorowaniu przesyłek i zarządzaniu dokumentacją. Spedytor odpowiada za efektywny i terminowy transport towarów drogą lądową.

Co robi spedytor międzynarodowy?

Spedytor międzynarodowy to profesjonalista zajmujący się organizacją i koordynacją transportu między różnymi krajami. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania towarów na skalę międzynarodową. Osoba pracująca na stanowisku spedytora międzynarodowego musi być dobrze zaznajomiona z przepisami i procedurami dotyczącymi międzynarodowego transportu drogowego, lotniczego, morskiego czy kolejowego. Spedytor międzynarodowy zajmuje się również koordynacją działań związanych z odprawą celno-administracyjną.

Kim jest spedytor morski?

Spedytor morski to specjalista zajmujący się organizacją i koordynacją transportu morskiego. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie sprawnego przemieszczania towarów drogą morską. Spedytor morski jest odpowiedzialny za wybór odpowiednich linii żeglugowych, negocjacje warunków frachtu, przygotowanie dokumentów przewozowych oraz monitorowanie przesyłek. Jego zadaniem jest także rozwiązywanie problemów i utrzymywanie regularnego kontaktu z klientami, armatorami i innymi uczestnikami łańcucha dostaw morskich. Spedytor morski musi mieć szczegółową wiedzę na temat przepisów i procedur związanych z transportem morskim oraz mieć umiejętność planowania i zarządzania transportem w warunkach morskich.

Cechy dobrego spedytora

Dobry spedytor powinien posiadać kilka ważnych cech, które umożliwią mu skuteczne wykonywanie swoich obowiązków. Oto kilka z tych cech:

 1. Dobra organizacja: Spedytor musi być dobrze zorganizowany i umieć efektywnie zarządzać czasem oraz zasobami. Wymaga się od niego skrupulatności w dokumentacji oraz precyzyjnego planowania transportu.

 2. Łatwość w komunikacji: Komunikacja odgrywa kluczową rolę w pracy spedytora. Powinien być w stanie jasno i precyzyjnie przekazywać informacje zarówno klientom, jak i przewoźnikom oraz innym uczestnikom łańcucha dostaw.

 3. Znajomość przepisów: Spedytor musi być dobrze zaznajomiony z przepisami i regulacjami dotyczącymi transportu, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Ważne jest również śledzenie zmian w przepisach i dostosowywanie się do nich.

 4. Umiejętność negocjacji: Spedytor często negocjuje warunki transportu i umowy z przewoźnikami. Ważne jest, aby potrafił znaleźć kompromis, zapewniając jak najlepsze warunki dla klienta i zachowując równowagę pomiędzy kosztami a jakością usług.

Zauważyłeś, że to właśnie Twoje cechy? Doskonale się składa, bo obecnie poszukujemy doświadczonych spedytorów, którzy będą w stanie zapewnić sprawne i skuteczne zarządzanie przepływem towarów. Jeśli wyróżniają Cię silne umiejętności organizacyjne, doskonała znajomość rynku transportowego oraz umiejętność pracy w zespole, aplikuj już teraz i dołącz do naszej dynamicznej firmy! 

Jak zostać spedytorem?

Aby zostać spedytorem, istnieje kilka ścieżek rozwoju zawodowego. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu:

 1. Edukacja: Można rozpocząć od zdobycia wykształcenia w dziedzinie logistyki, transportu lub zarządzania łańcuchem dostaw. Istnieją studia wyższe oraz szkoły zawodowe, które oferują programy związane z tą dziedziną.

 2. Staże i praktyki: Warto szukać możliwości odbycia stażu lub praktyk w firmach zajmujących się logistyką lub spedycją. To doskonała okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia i poznania branży.

 3. Certyfikaty i szkolenia: Istnieją różne certyfikaty i szkolenia, które mogą zwiększyć kwalifikacje jako spedytor. Przykładem może być certyfikat TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), który potwierdza wiedzę i umiejętności w obszarze transportu i logistyki.

 4. Doświadczenie zawodowe: Warto zdobywać doświadczenie zawodowe poprzez pracę w branży logistycznej lub spedycyjnej. Praktyka w różnych obszarach, takich jak planowanie transportu, obsługa klienta czy koordynacja przesyłek, może pomóc w zdobyciu wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy jako spedytor.

Poszukujemy do swojego zespołu doświadczonego spedytora międzynarodowego. Jeśli masz minimum roczne doświadczenie w branży, aplikuj pod tym linkiem! Naszą siłą są ludzie i możliwości, które codziennie powiększamy, byś ty mógł zarabiać więcej.Dołącz do Cargonite Team!

Cargonite-rekrutacja-zespol

Logistyk — czym się zajmuje?

Logistyk, z kolei, odpowiada za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw w firmie. Jego głównym celem jest optymalizacja procesów logistycznych, aby zapewnić płynność i efektywność w dostarczaniu towarów. Logistyka obejmuje zarówno aspekty fizyczne, jak i informacyjne łańcucha dostaw. Główne zadania logistyka to:

 1. Planowanie i prognozowanie: Logistyk analizuje dane dotyczące sprzedaży, zapotrzebowania, trendów rynkowych itp., aby opracować odpowiednie plany i prognozy dotyczące zapasów, produkcji i transportu.

 2. Zarządzanie zapasami: Logistyk dba o odpowiedni poziom zapasów, minimalizując jednocześnie koszty magazynowania. Odpowiada za kontrolę stanów magazynowych, zamówienia towarów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

 3. Koordynacja łańcucha dostaw: Logistyk współpracuje z dostawcami, producentami, magazynami i klientami, zapewniając prawidłowe przepływy informacji i towarów w łańcuchu dostaw.

 4. Optymalizacja procesów: Logistyk analizuje istniejące procesy logistyczne i wprowadza ulepszenia w celu zwiększenia efektywności, obniżenia kosztów i skrócenia czasu dostawy.

Cechy dobrego logistyka

Dobry logistyk powinien mieć pewne cechy, które umożliwią mu efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw. Oto kilka z tych cech:

 1. Dobra analiza i planowanie: Logistyka wymaga umiejętności analitycznych i zdolności do planowania. Ta dziedzina polega na zarządzaniu informacjami i towarem, dlatego ważne jest umiejętne analizowanie danych, prognozowanie zapotrzebowania i opracowywanie odpowiednich planów logistycznych.

 2. Umiejętność koordynacji i łatwość w komunikacji: Logistyka obejmuje współpracę z wieloma podmiotami, takimi jak dostawcy, producenci, magazyny i klienci. Dlatego logistyka wymaga umiejętności koordynacji działań oraz skutecznej komunikacji, aby zapewnić płynne przepływy informacji i towarów.

 3. Orientacja na efektywność: Logistyka dąży do osiągania jak największej efektywności w łańcuchu dostaw. Dobry logistyk powinien być w stanie identyfikować obszary, w których można wprowadzić ulepszenia, takie jak optymalizacja procesów, obniżenie kosztów czy skrócenie czasu dostawy.

Jak zostać logistykiem?

Podobnie jak w przypadku spedytora, istnieje kilka ścieżek rozwoju zawodowego w dziedzinie logistyki. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby zostać logistykiem:

 1. Wykształcenie: Można rozpocząć od zdobycia wykształcenia w dziedzinie logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw lub pokrewnych dziedzin. Istnieją studia wyższe oraz szkoły zawodowe, które oferują programy związane z tą dziedziną.

 2. Praktyka i staże: Podobnie jak w przypadku spedytora, warto szukać możliwości odbycia stażu lub praktyk w firmach logistycznych. To doskonały sposób na zdobycie praktycznego doświadczenia i poznanie różnych aspektów logistyki.

 3. Szkolenia i certyfikaty: Istnieją różne szkolenia i certyfikaty, które mogą zwiększyć kwalifikacje jako logistyka. Przykładem może być certyfikat APICS (Association for Supply Chain Management), który potwierdza wiedzę i umiejętności w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw.

 4. Doświadczenie zawodowe: Podobnie jak w przypadku spedytora, warto zdobywać doświadczenie zawodowe poprzez pracę w branży logistycznej. Można rozpocząć od stanowisk pomocniczych, takich jak asystent logistyka, aby zdobyć wiedzę praktyczną i stopniowo awansować w swojej karierze.

Spedytor-zawod-logistyk

Narzędzia wykorzystywane w pracy spedytora i logistyka

W pracy spedytora i logistyka wykorzystuje się różne narzędzia i technologie, które umożliwiają efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw. Oto niektóre z tych narzędzi:

 1. Oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw (Supply Chain Management - SCM): To narzędzie umożliwiające monitorowanie i zarządzanie wszystkimi procesami związanymi z łańcuchem dostaw, takimi jak planowanie, prognozowanie, zarządzanie zapasami i koordynacja działań.

 2. Systemy TMS (Transportation Management System): TMS to oprogramowanie wspomagające zarządzanie transportem. Umożliwia ono planowanie tras, śledzenie przesyłek, zarządzanie dokumentacją transportową i współpracę z przewoźnikami.

 3. Systemy WMS (Warehouse Management System): WMS to oprogramowanie stosowane do zarządzania magazynem. Umożliwia ono optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, kontrolę stanów magazynowych i zarządzanie procesami związanymi z przyjmowaniem, komplementowaniem i wysyłką towarów.

 4. Elektroniczne platformy wymiany danych (Electronic Data Interchange - EDI): EDI umożliwia wymianę dokumentów i informacji między różnymi uczestnikami łańcucha dostaw w formie elektronicznej. Ułatwia to szybką i bezbłędną komunikację oraz przyspiesza przepływ informacji.

 5. Narzędzia analityczne: Narzędzia analityczne, takie jak narzędzia do analizy danych i prognozowania, mogą być wykorzystywane do przeprowadzania analiz i opracowywania raportów dotyczących efektywności łańcucha dostaw oraz identyfikowania obszarów do ulepszenia.

Różnice między spedytorem a logistykiem

Mimo że spedytor i logistyk zajmują się zarządzaniem łańcuchem dostaw, istnieją pewne istotne różnice między tymi zawodami. Oto kilka kluczowych różnic:

Zakres obowiązków

Spedytor skupia się głównie na organizacji transportu, wyborze przewoźników i koordynacji procesów związanych z przemieszczaniem towarów. Logistyk natomiast ma szerszy zakres obowiązków, obejmujący planowanie, prognozowanie, zarządzanie zapasami i optymalizację procesów logistycznych.

Perspektywa czasowa

Spedytor często pracuje w krótszych, bardziej dynamicznych cyklach czasowych, skupiając się na realizacji bieżących zamówień i dostaw. Logistyk natomiast zajmuje się planowaniem długoterminowym, uwzględniającym zapotrzebowanie na przestrzeni miesięcy lub lat.

Skala działania

Spedytor często koncentruje się na obszarze lokalnym lub regionalnym, zarządzając transportem w określonym obszarze geograficznym. Logistyk natomiast może być odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem dostaw na poziomie krajowym lub nawet międzynarodowym.

Podsumowanie różnic między spedytorem a logistykiem

Spedytor i logistyk są dwoma kluczowymi zawodami związanymi z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Spedytor skupia się głównie na organizacji transportu i koordynacji procesów związanych z przemieszczaniem towarów, podczas gdy logistyk zajmuje się kompleksowym zarządzaniem łańcuchem dostaw, obejmującym planowanie, prognozowanie, zarządzanie zapasami i optymalizację procesów logistycznych. Oba te zawody są niezwykle istotne dla efektywnego działania firm w dzisiejszej globalnej gospodarce.

Spedytor-zawod

Często zadawane pytania dotyczące pracy w zawodzie spedytora i logistyka

1. Jaka jest różnica między spedytorem a logistykiem?

Spedytor zajmuje się organizacją transportu i koordynacją procesów związanych z przemieszczaniem towarów, podczas gdy logistyk odpowiada za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym planowanie, prognozowanie, zarządzanie zapasami i optymalizację procesów logistycznych.

2. Jakie są główne zadania spedytora?

Główne zadania na stanowisku spedytora obejmują planowanie transportu, wybór przewoźników, organizację transportu oraz negocjacje warunków transportu i umów.

3. Jakie są główne zadania logistyka?

Główne zadania na stanowisku logistyka to planowanie i prognozowanie, zarządzanie zapasami, koordynacja łańcucha dostaw oraz optymalizacja procesów logistycznych.

4. Czy spedytor i logistyk pracują w tych samych skalach?

Spedytor często skupia się na obszarze lokalnym lub regionalnym, podczas gdy logistyk może być odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem dostaw na poziomie krajowym lub międzynarodowym.

5. Jakie umiejętności są ważne dla spedytora i logistyka?

Spedytor i logistyk powinni mieć dobre umiejętności organizacyjne, komunikacyjne, negocjacyjne oraz zdolności analityczne. Ważna jest także znajomość przepisów i procedur związanych z transportem i logistyką.

6. Gdzie szukać ofert pracy spedytora i logistyka?

Oferty pracy w spedycji i logistyce można znaleźć na portalach z ofertami pracy, w agencjach pracy tymczasowej, na stronach firm logistycznych i spedycyjnych oraz w grupach branżowych na portalach społecznościowych. Istotne jest również uczestnictwo w wydarzeniach branżowych i targach pracy oraz budowanie sieci kontaktów zawodowych.

Bieg Firmowy

Cargonite - usługi spedycyjne, usługi logistyczne - Poszukujemy spedytorów międzynarodowych!

Świadczymy usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki na terenie całego kraju oraz za granicą. Jeśli masz doświadczenie w branży logistycznej, to jest dla Ciebie doskonała okazja, by aplikować. Dołącz do zespołu CARGONITE i zmień swoją przyszłość.

Cargonite-zespol-HR-spedytorzy

https://www.youtube.com/embed/LfF8YV3n1R4

System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE
Cargonite

System BDE — charakterystyka naczep z systemem BDE

Cargonite

W świecie zdominowanym przez cyfrową transformację kluczowym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstw staje się zdolność do efektywnego gromadzenia, zarządzania i wymiany danych.

Transport Materiałów Niebezpiecznych ADR
Cargonite

Transport Materiałów Niebezpiecznych ADR

Cargonite

Oferujemy przewóz materiałów uznanych przez prawo za niebezpieczne — specjalnie dopasowanymi środkami transportu.

Cykl spotkań z Trans.eu
Cargonite

Cykl spotkań z Trans.eu

Cargonite

W lutym 2023 rozpoczęliśmy cykl spotkań z Trans.eu.

Inteligentne systemy transportowe
Cargonite

Inteligentne systemy transportowe

Cargonite

Inteligentne systemy transportowe mają na celu zwiększenie efektywności, bezpieczeństwa i ekologiczności systemów transportowych, a także poprawę jakości życia obywateli i podróżnych.

Cross trade — definicja i charakterystyka
Cargonite

Cross trade — definicja i charakterystyka

Cargonite

Cross trade to termin często stosowany w logistyce i transporcie międzynarodowym.

Hub logistyczny - transformacja świata logistyki
Cargonite

Hub logistyczny - transformacja świata logistyki

Cargonite

Efektywność i precyzja w zarządzaniu łańcuchem dostaw stały się obecnie kluczowymi elementami sukcesu w branży TSL.

Tranzyt - definicja, rodzaje i przejazd tranzytowy
Cargonite

Tranzyt - definicja, rodzaje i przejazd tranzytowy

Cargonite

Dowiedz się, czym jest tranzyt towarów oraz jakie są rodzaje tranzytu. Artykuł omawia także przewóz bezpośredni i pośredni oraz rolę magazynów tranzytowych. Zdobądź wiedzę na temat tranzytu celnego, WPT oraz procedur TIR i konwencji CMR.

Odprawa celna - definicja, rodzaje, charakterystyka
Cargonite

Odprawa celna - definicja, rodzaje, charakterystyka

Cargonite

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest odprawa celna, jakie są jej rodzaje oraz jak poprawnie powinna zostać wykonana. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

System WMS - charakterystyka, koszt
Cargonite

System WMS - charakterystyka, koszt

Cargonite

System gospodarki magazynowej - czym jest? Ile kosztuje? Jak wybrać odpowiedni? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Dok przeładunkowy - charakterystyka i zastosowanie
Cargonite

Dok przeładunkowy - charakterystyka i zastosowanie

Cargonite

Dok przeładunkowy jest kluczowym elementem w różnych sektorach transportu i logistyki.

Otwieramy oddział w Gdańsku
Cargonite

Otwieramy oddział w Gdańsku

Cargonite

W styczniu 2023 otworzyliśmy oddział Cargonite - Gdańsk.

Cargonite członkiem PISiL
Cargonite

Cargonite członkiem PISiL

Cargonite

W grudniu 2022 staliśmy się członkiem PISiL.

Przewozy towarów - rodzaj towaru a dopasowany transport. Jak wybrać?
Cargonite

Przewozy towarów - rodzaj towaru a dopasowany transport. Jak wybrać?

Cargonite

Przewóz towarów w dzisiejszym świecie jest nieodłącznym elementem działalności wielu firm. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj transportu, który będzie dopasowany do rodzaju przewożonego towaru.

Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?
Cargonite

Spedytor i logistyk — czym się zajmują i jakie są różnice pomiędzy tymi zawodami?

Cargonite

Zastanawiasz się nad różnicami między spedytorem a logistykiem? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać kluczowe różnice między tymi zawodami. Dowiedz się, jakie obowiązki mają spedytorzy i logistycy oraz poznaj naszą ofertę pracy w Cargonite!

Modele transportowe wykorzystywane w logistyce. Jakie są?
Cargonite

Modele transportowe wykorzystywane w logistyce. Jakie są?

Cargonite

Logistyka jest kluczowym elementem gospodarki, łączącym różne sektory i umożliwiającym sprawną wymianę towarów na skalę globalną. Aby sprostać zadaniu, branża TSL wykorzystuje modele transportowe, dostosowane do konkretnych potrzeb, wymagań i warunków.

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest
Cargonite

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest

Cargonite

Bieg Firmowy dla Fundacji Everest. To była już 10 edycja tego wydarzenia.

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club
News

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club

News

GO ft. Dominik Zadora Champion Fight Club

ZJAZD KIEROWNIKÓW 2022 Omida Group
News

ZJAZD KIEROWNIKÓW 2022 Omida Group

News

Zjazd Kierowników Omida Group 2022

Razem możemy więcej
News

Razem możemy więcej

News

Cargonite Team pomagamy Ukrainie

Partnerstwo z Spedytor.org
Cargonite

Partnerstwo z Spedytor.org

Cargonite

W styczniu 2022 podjęliśmy współpracę ze Spedytor.org! W ramach współpracy opracujemy cykl artykułów o bezpieczeństwie w transporcie.

CARGONITE Logo
PL
EN
Lokalizacja

Tęczowa 13, 53-601 Wrocław, PL

Copyright © CARGONITE 2024. Designed & Developed by AppClever. Wszelkie prawa zastrzeżone
Szybkie zapytanie
Szybkie zapytanie
Wyceń transport
lights at night
Konsultacja z doświadczonym spedytorem

Szybkie zapytanie

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Cargonite Spółka z .o.o

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Cargonite telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Wypełnij wymagane pola

Prześlij formularz
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Cargonite Spółka z o.o. Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: ul. Tęczowa 13, 53-601 Wrocław, przez e-mail: rodo@cargonite.pl lub telefonicznie: +48 453 019 266. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Omida. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

CARGONITE

Z dniem 19.06.2023 nastąpiła zmiana danych rejestrowych do faktur. Aktualne dane znajdują się w zakładce Kontakt.

OK

Przeglądając tę stronę zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Polityka Prywatności

OK